Lunder-kirkeTrekkspillklubben deltok denne søndagen, 8. mars i trekkspillgudstjenesten i Lunder kirke på Sokna og det var klubbens medlem, Eivind Nyhagen Aalde som var initiativtaker til det hele. Været var forferdelig og det lavet ned med snø og dette må nok ta skylden for at det ikke var fullt hus. Men trekkspillgudstjenesten ble en fin opplevelse for de fremmøtte.

Trekkspillklubben åpnet med Prelude av Marc Antoine Charpentier og spilte deretter med Linn Beate Eriksen som solist på violin, "Gånglåt från Klockarberg", "Gabriels obo" og "Gabriellas sång". Dernest var det sangsolist Anita Hol sin tur i Erik Bye og Henning Sommero sin "Blå salme". Siste solist var Steinar Eriksen i Johann S. Bach sin "Badinerie". Ringerike trekkspillklubb sammen med sine dyktige solister gjorde en flott forestilling og presten takket for nydelig musikk.